Egy lakás belső tereinek tervezésekor az egyik legösszetetteb feladat a gyerekszoba tökéletes kialakítása, hiszen szinte mindig hosszútávra kell előre gondolkodnunk. Sok esetben a gyerekszoba az egyik legkisebb alapterületű hálóba kerül, olyankor is, ha két vagy több lakója van. Arról nem is beszélve, hogy a gyerekek folyamatosan nőnek, egyre több holmijuk lesz és nem csak a magasságuk, hanem érdeklődési körük is folyamatosan változik… Komoly kihívás a rengeteg megunt, kinőtt dolognak a tárolását megoldani, de a legnagyobb bútordarab az ő szobájukban is az ágy, ezért ez a cikk most a fekhelyekkel foglalkozik…

Nagycsoportos óvodás kortól ugyanis már gondolkodhatunk galériaágyas, vagy emeleteságyas megoldásban; és nem csak akkor, ha ketten lakják a szobát! Ezek a pihenőhelyek ugyanis nem csak egy másik matrac elhelyezését könnyítik meg, hanem egy új szintet biztosítanak a nyugalomnak úgy, hogy az alsó szintre játszókuckó, írósztal, vagy tárolórendszer is kerülhet, mindenféle plussz térigény nélkül… A gyermeknevelés szakértői is gyakran javasolják, hogy ha tehetjük mindenképpen válasszuk szét a csemete alvó és játszóhelyét, erre pedig nincs tökéletesebb verzió. Ideális esetben az ágy szintje felett legalább 1 alatta pedig legalább 2 méter magas tér maradjon. (Természetesen óvodás vagy kisiskolás korban ezek a méretek csökkenthetők főleg akkor, ha előre sejtjük, a növekvő kamaszunk már nem abban a szobában tölti majd a mindennapjait…

Tipp: Megfelelő tér esetén mindkét gyermek az emeletre kerülhet és akkor két ágy helyét spórolhatjuk meg úgy, hogy alattuk egy egészen nagy hely marad más funkciók számára.