Elérkezett advent második vasárnapja, és ebben az esztendőben ez az alkalom megegyezik a Mikulás érkezésének napjával. Az év ezen időszaka rengeteg különleges pillanatot hoz magával és igazi varázslatot csempész gyermekeink mindennapjaiba, akár az adventi kalendáriumokra, a közös karácsonyfadísz-készítésre vagy éppen a családi sütögetésekre gondolunk…

Engedjétek meg, hogy megmutassam, mi milyen meglepetéssel készültünk, természetesen a Mikulás nevében… smiley

Készítettünk egy különleges legoasztalt! 

Nem tudom, hogy kinél hogy van pontosan, de nálunk a legozás a legkedveltebb időtöltése csemetéinknek! Órákon keresztül építgetik a szuper alkotásokat és így természetesen hosszú állandóan uralják a nappalit az apró, szúrós kis kockák. Gyakorlatilag mindent ellepnek ezek a kis műanyag játékok, állandóan rálépünk a leghegyesebbekre, és a bútorok alatt pedig eltűnnek a legkülönlegesebbek annak ellenére, hogy folyamatosan próbáljuk őrizgetni a rend maradványait; mivel ilyenkor még a kanapéra sem nagyon lehet leülni…

Így született a gondolat, szükségünk lesz egy legoasztalra! Az ötletből néhány nap után valóság lett, méghozzá a következő módon:

Szereztünk fillérekért, használtan egy lestrapált dohányzóasztalt, melynek a váza fából, a lapja bútorlapból készült. Kifejezetten elhasználódott darabot vettünk, hogy ne sajnáljuk majd szétdarabolni. Esetünkben ez egy 110cm hosszú és 55 cm mély bútordarab… A méretének megfelelően választottam kisebb és nagyobb fedeles műanyag tálkákat, melyeknek van egy kis pereme. Kimértem hogyan férnek majd el szimmetrikusan elrendezve és bejelöltem a leendő helyüket figyelembe véve az asztal kávájának térigényét! Az edénykék méreténél 3-3 mm-rel kisebb formákat rajzoltam fel és innentől a Férjem vette át a barkácsmunkát! Dekopírfűrésszel kivágta a tálkák helyét én pedig ezt követően lecsiszoltam a lyukak peremét az asztal többi részével együtt. Ezek után a festés volt csak hátra. Kettő az egyben selyemfényű zománcfestékre esett a választásom, (természetesen mindenki a saját igényeinek megfelelő fedőanyaggal dolgozzon) Én azért döntöttem emellett mert kitűnően fed, nem párologtat mérgező anyagokat, kifejezetten olcsó és egy csomó színben megkapható. 3 rétegben festettem le a bútort, az asztallapot pedig négyben a nagyobb igénybevétel miatt… A rétegek 20 fokon 12 óra múlva újrafesthetőek, így a gyors száradásnak köszönhetően, már csak a lego alaplapok ragasztását kellett elvégeznünk. Ehhez a lépéshez erős univerzális ragasztót vagy faragasztót javasolnék. Az új bútort mi a nappali berendezésének színeihez hangoltuk így fehér lett. Az elhelyezésnél pedig azt vettem figyelembe, hogy a rajta lévő rendetlenség ne legyen rögtön látható, ha valaki belép a helyiségbe valamint azt, hogy mindenképpen megvilágítható legyen és, hogy a gyerekeknek ne kelljen háttal ülni a szobának, mert akkor nem fogják igazán használni sosem!

Azonnal bevált! Amióta a Mikulás ideért vele, fel sem kelnek onnan és mi is visszakaptuk a nappalinkat! Hatalmas siker számunkra, óriási öröm nekik és még praktikus is, mert sokkal könnyebb pakolni, rendet tartani! 

Amennyiben Nálatok is sokat legoznak a gyerekek, szívből ajánlom ezt az ötletet!

(További részletekért, esetleg költségvetésért keressetek bátran!)

Tipp: mivel a dobozok fedelesek, bármikor zárhatóak a legoedények!